W ramach działań dotyczących przestrzegania obostrzeń przez ostatnią dobę w Warszawie i okolicznych powiatach ukarano m.in. 343 osoby mandatem karnym, a pouczono 450. Skierowano też wnioski do sądu w przypadku restauracji i siłowni, gdzie przeprowadzona kontrola wykazała łamanie przepisów.

“W związku z łamaniem obostrzeń przez ostatnią dobę (sobota) ukarano 343 osoby mandatem karnym, pouczono 450 i skierowano 48 wniosków do sądów” – powiedziała PAP Monika Nawrot z Komendy Stołecznej Policji. Dane dotyczą Warszawy oraz powiatów wokół stolicy.

W sobotę też – jak mówiła policjantka – w jednej z restauracji na Podwalu funkcjonariusze podczas kontroli, stwierdzili, że mimo obostrzeń w tym miejscu sprzedawane jest jedzenie i alkohol dla klientów na miejscu. “To skończyło się wnioskiem o ukaranie do sądu” – dodała.

Tego dnia odbyła się również kontrola siłowni przy ul. Wolskiej. “Do siłowni weszli i przeprowadzili kontrolę pracownicy sanepidu. Tam również po przeprowadzonej funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie do sądu” – poinformowała dyżurna, wyjaśniając, że odbyło się to w ramach kontroli różnych miejsc przez policję. (PAP)

Autorka: Natalia Kamińska

nmk/ dki/

Źródło: www.pap.pl