Przezorność i planowanie okazały się słuszną strategią rządu, szpitale tymczasowe ratują dziś życie Polaków; wspomóżmy lekarzy i służby medyczne, bądźmy odpowiedzialni w te Święta – zaapelował w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu we wpisie na Facebooku zwrócił uwagę, na trudną sytuację związaną z pandemią koronawirusa. “Sytuacja jest trudna, ale można zadać sobie pytanie, co by było, gdybyśmy nie tworzyli szpitali tymczasowych wcześniej. Byli tacy, którzy pytali, po co nam te szpitale” – napisał, nawiązując do licznych wypowiedzi polityków opozycji sprzed kilku miesięcy.

“Przezorność i planowanie okazały się słuszną strategią rządu” – podkreślił Morawiecki.

“Miarą odpowiedzialności politycznej jest to, że w odpowiednim momencie staraliśmy się zapewnić jak najwięcej miejsc dla chorych na koronawirusa, za co byliśmy niesłusznie, co pokazuje dzisiejsza sytuacja, krytykowani” – napisał premier.

Ministerstwo Zdrowia podało w piątek, że ostatniej doby zdiagnozowano 30 546 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 497 osób.

Łączna liczba zakażonych koronawirusem od początku wykrycia pierwszego przypadku w Polsce wyniosła tym samym 2 387 511, z czego 54 165 chorych zmarło. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ godl/

Źródło: www.pap.pl