Uruchomiliśmy dodatkowe pół miliona terminów na kwiecień, bo chcemy przesunąć na kwiecień szczepienia wszystkich osób powyżej 60. roku życia, które dziś mają terminy wyznaczone na maj – powiedział w piątek szef KPRM Michał Dworczyk.

“Wczoraj, zgodnie z naszą deklaracją, uruchomiliśmy dodatkowe pół miliona terminów (…) w całej Polsce na kwiecień. Dlatego że chcemy przesunąć wszystkie osoby powyżej 60. roku życia, które dziś mają terminy wyznaczone na maj – na kwiecień” – powiedział Dworczyk na piątkowej konferencji prasowej.

“Chcielibyśmy, by do końca kwietnia wszystkie osoby powyżej 60. roku życia zostały zaszczepione. Dlatego też prosimy punkty szczepień, by kontaktowały się ze swoimi pacjentami i przepisywały tych pacjentów z terminów majowych na terminy kwietniowe” – podkreślił.

Jak dodał, ten komunikat został już rozesłany do punktów szczepień. “To niestety każdy z punktów musi wykonać pewną pracę związaną z przyspieszeniem szczepień dla osób powyżej 60. roku życia” – zauważył.

“Powtórzę – chcemy do końca kwietnia, by wszyscy Polacy powyżej 60. roku życia, którzy chcą się zaszczepić, zostali zaszczepieni” – powiedział szef KPRM.

Dworczyk mówił również o tym, że uruchomienie możliwości zapisów dla osób w wieku 40-59 lat, które wcześniej deklarowały chęć zaszczepienia się, wynikało z jednej strony z przyspieszenia programu szczepień oraz pojawieniem się dziesiątek tysięcy nowych terminów w systemie, a z drugiej strony – pewnym spowolnieniem w rejestrowaniu się osób powyżej 60. roku życia.

Szef KPRM podkreślił, że “priorytetem” są osoby powyżej 60. roku życia, bo to te osoby są najbardziej narażone na ciężki przebieg COVID-19. “Więc przy tej okazji też namawiamy wszystkie osoby powyżej 60. roku życia, by się rejestrować” – dodał.(PAP)

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

sdd/ krap/

Źródło: www.pap.pl