Przedsiębiorstwo państwowe “Porty Lotnicze”, które zarządza lotniskiem Zielona Góra-Babimost, zdecydowało o wstrzymaniu lotów od poniedziałku, 15 marca, od godz. 12.00 do 27 marca br. ze względu na COVID-19 – poinformowało w komunikacie biuro prasowe “Portów Lotniczych”.

“W związku z trudną sytuacją epidemiczną i wprowadzeniem ograniczeń w województwie lubuskim, przedsiębiorstwo państwowe +Porty Lotnicze+, które zarządza lotniskiem Zielona Góra-Babimost podjęło decyzję o czasowym wstrzymaniu lotów” – poinformowano w komunikacie.

PPL przekazało, że wstrzymuje rejsy z zielonogórskiego lotniska w terminie od poniedziałku, 15 marca, od godziny 12.00 do 27 marca br. “mając na względzie bezpieczeństwo pasażerów, pracowników linii lotniczej i lotniska oraz mieszkańców województwa lubuskiego”.

PPL zapewniło, że sytuacja będzie monitorowana, wszelkie decyzje będą przekazywane na bieżąco.

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała przekazał na Twitterze, że decyzja o zawieszeniu pracy lotniska Zielona Góra – Babimost, “spowodowana jest aktualną sytuacją epidemiczną wśród personelu lotniska, przede wszystkim dużą liczbą pracowników skierowanych na kwarantannę”. “Pasażerowie odwołanych lotów powinni skontaktować się z przewoźnikami” – napisał Horała. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ ozk/

Źródło: www.pap.pl