Według prognoz szczyt zachorowań na COVID-19 ma nastąpić na przełomie marca i kwietnia. Oznacza to, że Wielkanoc będziemy musieli prawdopodobnie spędzić tak jak Boże Narodzenie, ograniczając się do kontaktu z domownikami – powiedział w czwartek szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski mówił w czwartek w telewizji Trwam o prognozach dotyczących trzeciej fali pandemii w Polsce.

“Według prognoz, które mamy do tej pory, szczyt zachorowań ma nastąpić na przełomie marca i kwietnia. Święta Wielkanocne w tym roku są na początku kwietnia, więc mam nadzieję, że spędzimy je, mając za sobą tę najwyższą falę zachorowań” – powiedział Niedzielski. Dodał, że nie oznacza to wcale, że będziemy “w komfortowej sytuacji”.

“To będzie oznaczało, że nadal musimy jednak pilnować reżimu sanitarnego i, niestety, co mówię z prawdziwym bólem serca, te święta najbliższe prawdopodobnie będziemy musieli spędzić tak jak Boże Narodzenie, jak i poprzednią Wielkanoc, czyli ograniczając się do najbliższej rodziny, do domowników, a nie spędzając je tak jak lubimy czy tak, jak się przyzwyczailiśmy, czyli w szerokim gronie” – podkreślił.

W czwartek resort zdrowia podał, że badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 21 045 osób, najwięcej przypadków – 3756 – jest na Mazowszu.(PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ joz/

Źródło: www.pap.pl