W 14 110 szkołach podstawowych w klasach I-III w nauka we wtorek była prowadzona w trybie stacjonarnym – poinformowało MEiN, podając, że chodzi o 97,7 proc. szkół podstawowych. W 75 podstawówkach w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 258 w trybie mieszanym.

Ministerstwo Edukacji i Nauki podało także, że w trybie stacjonarnym we wtorek pracowało 15 010 przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, czyli 98,1 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowało 85 przedszkoli, a 205 w trybie mieszanym.

Dane te pokazują stan z wtorku z godz. 13.00 i pochodzą od kuratorów oświaty.

W stosunku do wtorku liczba szkół pracujących w trybie zdalnym zmniejszyła o sześć, a w trybie mieszanym o 53. Liczba przedszkoli i placówek przedszkolnych pracujących zdalnie zmniejszyła o trzy, a o 31 pracujących w trybie mieszanym.

W poniedziałek nauka w trybie stacjonarnym dla klas I-III prowadzona była w 14 051 szkołach podstawowych, czyli w 97,3 proc. podstawówek. W 81 szkołach podstawowych w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 311 w trybie mieszanym.

W poniedziałek w trybie stacjonarnym pracowało 14 976 przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, czyli 97,9 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowało 88 przedszkoli, a 236 w trybie mieszanym.

O przejściu szkoły, przedszkola lub placówki wychowania przedszkolnego na tryb pracy inny niż stacjonarny decyduje organ prowadzący, za zgodą sanepidu, po rozpoznaniu sytuacji epidemicznej w placówce.

Jak zapewnia MEiN, sytuacja w szkołach podstawowych i w przedszkolach jest monitorowana.

W piątek, 19 lutego liczba szkół podstawowych, w których uczniowie klas I-III uczyli się w trybie innym niż stacjonarny, była najwyższa od 18 stycznia, gdy uczniowie z tych roczników wrócili do nauki w szkołach. 19 lutego nauka w trybie stacjonarnym dla klas I-III prowadzona była w 13 920 szkołach podstawowych, czyli w 96,4 proc. podstawówek. W 112 szkołach podstawowych w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 411 w trybie mieszanym.

Także liczba przedszkoli pracujących w trybie innym niż stacjonarny była 19 lutego najwyższa od 18 stycznia. We piątek w trybie stacjonarnym pracowało 14 926 przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, czyli 97,6 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowało 107 przedszkoli, a 267 w trybie mieszanym.

18 stycznia uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, którzy od 9 listopada uczyli się zdalnie, wrócili do nauki stacjonarnej. W dniu powrotu nauka w trybie stacjonarnym prowadzona była 14 383 szkołach podstawowych, tj. w 99,6 proc. z nich. W 9 szkołach podstawowych w klasach I-III odbywała się w trybie zdalnym, a w 51 w trybie mieszanym, gdzie część uczniów uczy się w szkole, a część na odległość.

Jesienne zawieszenie zajęć stacjonarnych nie obejmowało przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Przedszkolaki do nauki stacjonarnej wróciły pod koniec maja ub.r.

18 stycznia w trybie stacjonarnym pracowały 15 222 przedszkola i placówki wychowania przedszkolnego, czyli 99,5 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowało 28 przedszkoli, a 50 w trybie mieszanym.

Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października uczą się zdalnie. (PAP)

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

Źródło: www.pap.pl