Rada ds. Ochrony Zdrowia zaczyna pracę od wielkiego wyzwania, jakim jest pandemia Covid-19; liczę, że wkrótce pokonamy pandemię i zajmiemy się naprawianiem kolejnych obszarów ochrony zdrowia w Polsce – mówił na inaugurującym posiedzeniu Rady prezydent Andrzej Duda.

Prezydent powołał w piątek Radę ds. Ochrony Zdrowia w ramach Narodowej Rady Rozwoju.

“Zaczynamy pracę Rady ds. Ochrony Zdrowia od momentu, w którym spotykamy się z wielkim wyzwaniem. Tym wielkim wyzwaniem jest pandemia Covid-19, tym wielkim wyzwaniem jest pokonanie pandemii, które – jak sądzę – przede wszystkim jest możliwe poprzez zrealizowanie Narodowego Programu Szczepień” – mówił prezydent Duda podczas inaugurującego posiedzenia Rady.

Prezydent wskazywał, że choć walka z pandemią będzie istotnym punktem prac Rady przez najbliższy czas, to ma nadzieję, że nie będzie to jedyny punkt, którym Rada będzie zajmowała się w najbliższych pięciu latach.

“Ja liczę na to, że pokonamy pandemię wkrótce i będziemy mogli się zająć analizowaniem i naprawianiem kolejnych obszarów ochrony zdrowia w Polsce, włącznie z dużymi, systemowymi zmianami, nad którymi będziemy pracowali w ścisłej konsultacji z Ministerstwem Zdrowia. Bardzo na tę współpracę przez najbliższe lata liczę” – mówił.

Powołanym członkom Rady ds. Ochrony Zdrowia dziękował za przyjęcie zaproszeń do pracy w tym gremium. “To jest praca dla Rzeczypospolitej Polskiej i za to państwu ogromnie, ogromnie, z całego serca dziękuję” – dodał.(PAP)

autorka: Aleksandra Rebelińska

reb/ godl/

Źródło: www.pap.pl