W 14 041 szkołach podstawowych w klasach I-III w czwartek nauka była prowadzona w trybie stacjonarnym – poinformowało MEiN, podając, że chodzi o 97,2 proc. szkół podstawowych. W 66 podstawówkach w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 336 w trybie mieszanym.

Ministerstwo Edukacji i Nauki podało także, że w trybie stacjonarnym w czwartek pracowało 15 066 przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, czyli 98,5 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowało 57 przedszkoli, a 177 w trybie mieszanym.

Dane te pokazują stan z czwartku z godz. 13.00 i pochodzą od kuratorów oświaty.

O przejściu szkoły, przedszkola lub placówki wychowania przedszkolnego na tryb pracy inny niż stacjonarny decyduje organ prowadzący, za zgodą sanepidu, po rozpoznaniu sytuacji epidemicznej w placówce.

Jak zapewnia MEiN, sytuacja w szkołach podstawowych i w przedszkolach jest monitorowana.

18 stycznia uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, którzy od 9 listopada uczyli się zdalnie, wrócili do nauki stacjonarnej. W dniu powrotu nauka w trybie stacjonarnym prowadzona była 14 383 szkołach podstawowych, tj. w 99,6 proc. z nich. W 9 szkołach podstawowych w klasach I-III odbywała się w trybie zdalnym, a w 51 w trybie mieszanym, gdzie część uczniów uczy się w szkole, a część na odległość.

Jesienne zawieszenie zajęć stacjonarnych nie obejmowało przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Przedszkolaki do nauki stacjonarnej wróciły pod koniec maja ub.r.

18 stycznia w trybie stacjonarnym pracowały 15 222 przedszkola i placówki wychowania przedszkolnego, czyli 99,5 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowało 28 przedszkoli, a 50 w trybie mieszanym.

Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października uczą się zdalnie. W czwartek minister edukacji Przemysław Czarnek poinformował, że zdalne nauczanie w klasach starszych zostanie przedłużone do końca lutego. Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy od 18 stycznia wrócili do nauki stacjonarnej, nadal będą się w ten sposób uczyć. “Wydajemy rozporządzenie przedłużające obecny stan do końca lutego” – zapowiedział szef MEiN.(PAP)

Autorka: Karolina Kropiwiec

kkr/ joz/

Źródło: www.pap.pl