Liczba zakażeń koronawirusem od początku epidemii w Hiszpanii przekroczyła we wtorek 3 mln – podał w wieczornym komunikacie resort zdrowia tego kraju, wskazując na rekordową liczbę zgonów podczas minionej doby: od poniedziałku na Covid-19 zmarło 766 zainfekowanych.

Podczas ostatnich 24 godzin potwierdzono ponad 16,4 tys. nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, ale dynamika infekcji słabnie w całym kraju. Liczba zakażeń przypadających na 100 tys. mieszkańców spadła od poniedziałku do wtorku z 667 do 630.

Łączna liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 od początku epidemii wynosi już prawie 63 tys.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej szefowa resortu zdrowia Carolina Darias poinformowała, że służby sanitarne wykorzystały już prawie 90 proc. z dostarczonych do tego kraju 2,4 mln dawek szczepionek przeciwko Covid-19.

Potwierdziła też, że jeszcze w tym tygodniu Hiszpania odbierze dwa kolejne transporty szczepionek przeciw Covid-19. Przypomniała, że w sobotę służby medyczne odebrały blisko 197 tys. dawek preparatu firmy AstraZeneca.

“Jeszcze w tym tygodniu spodziewamy się otrzymać od koncernu Pfizer 400 tys. dawek, a od firmy Moderna – 104,4 tys.” – dodała minister zdrowia. (PAP)

autor: Marcin Zatyka

zat/ fit/ mal/

Źródło: www.pap.pl