Spoty rządowej akacji #SzczepimySię zostały wyświetlone tysiąc razy w stacjach telewizyjnych i ponad 6,5 mln razy w serwisach VOD; do blisko 15 mln gospodarstw domowych dostarczono ulotkę z najważniejszymi informacjami o trwających w Polsce szczepieniach na COVID-19 – poinformowało w czwartek CIR.

Centrum Informacyjne Rządu w komunikacie przesłanym PAP zaznaczyło, że od miesiąca na elewacji PGE Narodowego warszawiacy mogą obejrzeć animację z hasłem ogólnopolskiej kampanii informacyjnej #SzczepimySię. Hasło jest wyświetlane od zmierzchu do świtu, a po raz ostatni pojawi się 7 lutego.

Zaznaczono, że kampania informacyjna #SzczepimySię jest szeroko komunikowana za pomocą różnych środków masowego przekazu. “Powstała, żeby uświadamiać, informować i rozwiewać wszelkie wątpliwości na temat szczepionki przeciw COVID-19. Rząd stara się wykorzystywać wszystkie dostępne kanały komunikacji. Akcja #SzczepimySię jest dostępna m. in. w radiu, telewizji, Internecie, na ulicach miast, a także na PGE Narodowym” – wskazało CIR.

Podkreśliło też, że w telewizji i internecie można zobaczyć wideo z udziałem byłego żołnierza Armii Krajowej płk. Witalisa Skorupki ps. Orzeł, który w spocie zachęca Polaków do szczepień. “Dostępny jest również spot z udziałem Cezarego Pazury. Walkę z koronawirusem ponownie wsparli aktorzy: Stanisław i Mateusz Banasiukowie. Kolejnym spotem, który możemy obejrzeć jest spot z udziałem ratowników medycznych” – przekazano.

CIR poinformował, że spoty zostały wyświetlone tysiąc razy w stacjach telewizyjnych, takich jak: TVP, Polsat, TV Republika, TV Trwam oraz wPolsce.pl, natomiast w serwisach TVP VOD i iPla były wyświetlane ponad 6,5 mln razy.

Ponad 20 tysięcy razy wyemitowano w styczniu spoty radiowe z udziałem Cezarego Pazury i profesjonalnych lektorów.

CIR zaznaczyło też, że na budynkach w pięciu miastach – Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi i Poznaniu powstały murale przedstawiające byłego żołnierza Armii Krajowej płk Witalisa Skorupkę, a liczba odbiorców murali to ponad 3,5 mln osób.

“Akcja #SzczepimySię to również dwa rodzaje billboardów. Wielkoformatowe reklamy pojawiły się w wielu zakątkach kraju, w tym m.in. w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Katowicach, Szczecinie i Gdańsku” – wskazało CIR.

Zaznaczyło, że rzetelne informacje na temat szczepień są widoczne również na 400 ekranach LED w całej Polsce – w tym m.in. na stacjach benzynowych, w salonach prasowych, przy kasach PKP, na dworcach kolejowych w Krakowie, Poznaniu i Warszawie, a dobowa widownia wszystkich ekranów to ponad 5 mln osób.

Akcja #SzczepimySię obecna jest także w mediach społecznościowych, gdzie można m.in. obejrzeć krótkie animacje oraz dowiedzieć się więcej nt. szczepień z infografik. Do kampanii dołączyli również polscy sportowcy i medycy.

Jak wskazało CIR, do 3 lutego blisko 15 mln domów otrzymało ulotkę z najważniejszymi informacjami o trwających w Polsce szczepieniach przeciw COVID-19. Zaznaczono też, że na stronie internetowej: gov.pl/szczepimysie/materialy-dla-mediow dostępne są plakaty, które można wydrukować i powiesić np. w miejscu swojej pracy.

Kancelaria Premiera uruchomiła również stronę internetową gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się kompleksowe i sprawdzone informacje na temat szczepionki. Powstała również bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989.

Materiały przygotowane przez CIR można znaleźć i pobrać ze strony: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/materialy-dla-mediow. (PAP)

mzd/ itm/

Źródło: www.pap.pl