W Portugalii szef krajowego programu szczepień na Covid-19 Francisco Ramos podał się do dymisji w związku z wykryciem nieprawidłowości w jego macierzystym szpitalu w Lizbonie dotyczących umów z lekarzami – poinformowało w środę ministerstwo zdrowia.

Odejście Ramosa nie wpłynie negatywnie na realizację planu szczepień – zapewnił resort w komunikacie. Wyjaśniono też, że w trakcie wewnętrznego śledztwa w szpitalu w Lizbonie potwierdzono przypadki zawierania niewłaściwych umów z personelem.

Ministerstwo oświadczyło, że już we wtorek szefowa resortu Marta Temido przyjęła dymisję Ramosa. “Pozostali członkowie tej ekipy pozostają, gwarantując pełnienie swojej misji” – napisano w komunikacie.

Tymczasem z informacji radia Observador wynika, że planowane od poniedziałku uruchomienie ogólnokrajowych szczepień dla osób powyżej 80. roku życia z powodu niedoborów szczepionki w Portugalii jest wdrażane jedynie w stolicy.

Szef stowarzyszenia placówek opieki nad seniorami AAGI Rui Fontes ujawnił w środę, że portugalskie służby medyczne nie zakończyły jeszcze procesu szczepień podopiecznych domów spokojnej starości, który miał zostać zrealizowany do końca stycznia. (PAP)

zat/ fit/ ap/

Źródło: www.pap.pl