Bez zaangażowania tysięcy osób dobrej woli, tysięcy strażaków i druhów realizacja Narodowego Programu Szczepień byłaby niemożliwa – podkreślił we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk. Podziękował m.in. strażakom za pomoc przy transporcie osób starszych na szczepienia.

Dworczyk na konferencji prasowej w kancelarii premiera podkreślił, że niezwykle ważnym aspektem realizacji Narodowego Programu Szczepień jest współpraca z samorządami oraz Państwową Strażą Pożarną i Ochotniczą Strażą Pożarną.

Przypomniał, że strażacy pomagają m.in. w dowozie osób z ograniczoną mobilności, czyli np. osób starszych do punktów szczepień i udzielają niezbędnych informacji.

“Bez tego zaangażowania tysięcy osób dobrej woli, tysięcy strażaków, druhów i druhen i wsparcia ze strony MSWiA realizacja tego programu byłaby niemożliwa” – podkreślił Dworczyk.

Podziękował wszystkim zaangażowanym w pomoc przy realizacji programu szczepień.

W poniedziałek Dworczyk poinformował, że w transport pacjentów, którzy mają ograniczoną mobilność, na szczepienia zaangażowane jest ponad 12 tys. jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. W ponad 2 400 gminach uruchomione zostały infolinie wspierające organizację transportu. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa, Rafał Białkowski

kos/ rbk/ par/

Źródło: www.pap.pl